Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (InPost Paczkomaty 24/7) już od 249,00 zł.
Zero Waste
Zero waste

Czym jest Zero Waste? To kolejna moda? Czy działanie na rzecz środowiska?

 

Jeszcze do nie dawna ciężko było znaleźć jakąkolwiek informację o ideologii Zero Waste w Polsce. W głowach ludzi natomiast była świadomość, że szeroko rozumiany konsumpcjonizm prowadzi do wykorzystania zasobów naszej planety i należy coś tym zrobić. Odległe katastrofy, patrząc jak bardzo zatracamy się w bezmyślnym kupowaniu produktów, zdają się być coraz bliżej nas.

W poniższym artykule postaramy się zagłębić w życie w zgodzie z wyżej wymienioną ideologią, czyli jak być bardziej eko i nie być obojętnym przy codziennych zakupach.

Według Zero Waste International Alliance „Zero Waste jest celem, który jest etyczny, ekonomiczny, skuteczny i wizjonerski, aby prowadzić ludzi ku zmianie stylu życia i praktyk, które naśladują naturalne cykle odnawiania się,  gdzie wszelki materiał, którego się pozbyto jest zaprojektowany tak, by być zasobem do wykorzystania przez innych. Zero Waste oznaczana projektowanie i zarządzanie produktami oraz procesami, aby systematycznie eliminować szkodliwość odpadów i materiałów oraz zmniejszać ich objętość, przetwarzać i odzyskiwać wszystkie zasoby, nie spalać ich ani nie zakopywać. Zero Waste wyeliminuje uwalnianie szkodliwych substancji do ziemi, wody czy też powietrza, które są zagrożeniem dla zdrowia człowieka, zwierząt, roślin i całej planety”.

Nawet jeżeli by określić to jako modę to ilość korzyści dla planety, jeżeli ludzkość zacznie zwracać uwagę na kolejną kupioną torbę foliową, jest bardzo wiele. Kupując owoce czy warzywa, naprawdę potrzebujemy wkładać każdy produkt z osobna do reklamówki? Nie mówiąc już o tym, że możemy mieć ze sobą własną siatkę na warzywa lub owoce dzięki czemu nie będziemy  kupowali zbędnego plastiku. Dzięki takim działaniom dążymy do wspólnego dobra nas wszystkich. 

 

W ideologii Zero Waste chodzi o całkowitą zmianę stylu życia, dążąc do tego aby kosz na śmieci w domu był pusty. Kupując mniej ale lepszej jakości. Nie pakowane w plastikowe pudełka, które pływają w naszych morzach i oceanach zanieczyszczając tym samym naszą planetę. To kupowanie jedzenia i  nie marnowanie go. Jedzenie głównie warzyw, owoców, zbóż. Nie chodzi tu o to, aby rezygnować ze wszystkiego z dnia na dzień, lecz zauważenie na początek problemu jakim jest brak rozwagi w sklepie. Biorąc pod uwagę pewne kwestie życia codziennego jesteśmy w stanie przybliżyć się trochę bardziej ideologii Zero Waste i nie być bezmyślnym konsumentem dla którego los naszej planety nie jest istotny.

 

Konkluzja: zero waste w codziennym życiu  to przemyślane wybory, odwrót od bezmyślnego konsumpcjonizmu, to troska o środowisko, zdrowsze życie,  konsekwentne drobne działania, dążenie do pustego kosza, troska o przyszłość planety.

 

Produkty Zero Waste znajdziesz u nas w sklepie! kliknij tutaj..

 

Autor: EkoNaturalnie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl